„Mert jó földre visz be most téged Istened, az Úr: folyóvizek és mélyből fakadó források földjére…” (5Móz 8,7a)

„Istennek pedig van hatalma arra, hogy minden kegyelmét kiárassza rátok, hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek, és bőségetekből jusson minden jó cselekedetre. ” (2Kor 9,8)

Október 6-i ünnepség

 

Másfél héttel a nemzeti gyásznapon való megemlékezés előtt felkérték az iskolánkat, hogy állítsunk össze és adjunk elő egy ünnepi műsort ezen a napon Furugyban. Szebedinszky Tímea tanárnő hozzá is látott a feladathoz, és négy osztályból tíz gyereket választott ki.

Bővebben ...

Vajdások a Kutatók éjszakáján Szegeden

 

Idén is lehetőségünk volt részt venni a kutatók éjszakáján Szegeden. A hosszú kirándulásra délután 14 órakor indultunk és hajnali 2-kor értünk haza.

Bővebben ...

Kirándulás: Hunyadi-járat

 

Ötszázötvenhat éve, 1456. július 22-én a Nándorfehérvárt védő keresztény seregek megsemmisítő vereséget mértek II. Mehmed török szultán hadaira.

Bővebben ...

Szünidei tehetséggondozás a Vajdában

 

Fenti címmel valósított meg pályázatot a gimiseknek a rövidesen önálló evangélikus gimnáziummá váló intézményegység a Nemzeti Tehetség Program keretében.

Bővebben ...

Gólyatábor az új Evangélikus Gimnáziumban

 

Míg társaink a nyári szünet utolsó napjait otthon töltötték, mi, leendő gólyák, három napon keresztül ismerkedtünk egymással, tanárainkkal és az iskolával új sulink gólyatáborában.

Bővebben ...

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen